Barion Pixel

Kalandozás a sógoroknál: Császármorzsa

Szerző:

Édes vétkek, Villámétkek, Összes recept

Adag: 2 főre

Elkészítési idő: 30 percen belül

Nehézségi fok: egyszerű

Egyik kedves ismerősöm kérdezte, hogy van-e jól bevált császármorzsa receptem. Gyorsan előszedtem az emlékeimet, és feltúrtam kicsit az internetet, hátha sikerül valami jót kitalálni. 

Az alapanyagokban és elkészítésben ahány ház, annyi szokás, két egyforma receptet nem találtam. Nagyjából két táborra lehet osztani a császármorzsa recepteket: az egyikben van gríz, a másikban nincs – és ez utóbbi hivatalosan az eredeti, az igazi recept. Az elkészítésben szintén kismillió verzió él: van, aki serpenyőben süti lángon; van, aki tepsiben, sütőben. Másik különbség, hogy egyben sütik, és utána morzsálják; vagy rögtön az elejétől apróra keverve készül.

 

Hozzávalók

  • 4 tojás
  • 10 dkg vaníliás cukor
  • 5 dkg vaj
  • egy csipet só
  • 2,5 dl tej
  • egy narancs (vagy citrom) reszelt héja
  • 1 marék mazsola
  • 15 dkg liszt

 

Elkészítés

Az aprólékos recept szerint külön kell felverni a tojás sárgáját és fehérjét, aztán ilyen-olyan sorrendben hozzáadni a többi hozzávalót. Hát én nem szöszöltem ennyit 🙂

Langyos vízbe leáztattam a mazsolát, majd a négy tojást és a vaníliás cukrot géppel alaposan (tojásonként legalább 1 percig legnagyobb fokozaton) felvertem.

 

Amikor már szépen megemelkedett, legkisebb fokozatra állítva belecsorgattam a puha vajat, a narancshéjat, egy csipet sót szórtam bele, majd a tejet is. A lisztet már csak éppen hogy kevertem egy kicsit (hogy ne legyen csomós), végül beleszórtam a lecsepegtetett mazsolát is.

 

 

Egy evőkanál teavajat és kevés olajat hevítettem egy serpenyőben, majd ráöntöttem az egész masszát, és elkezdtem szépen egy széles fejű fakanállal kevergetni. Kicsit olyan volt állagra, mint a tojásrántotta.

 

 

Mikor már elég darabos volt, hagytam kicsit sülni, hogy szép színe legyen. Pár perc után átforgattam, hogy a másik oldala is kapjon egy kis színt. Nem szabad túl sokáig sütni, mert akkor kiszárad, és ahogy késznek ítéljük, azonnal ki kell tálalni, különben a serpenyőben még tovább sülne, száradna. 

A morzsát tányérra halmoztam, és házi baracklekvárral tálaltam. 


Ha tetszett ez a bejegyzés és megosztod, köszönöm.

Nézd meg további receptjeimet, biztosan találsz még a fogad alá valót közöttük!

Gyorsan értesülhetsz a blog bejegyzéseimről, tippekről és újdonságokról a Degeszpocak Facebook oldalán amit itt találsz, vagy kérdezz-csevegj velünk a Facebook csoportunkban is, amit itt érsz el.  Gyere és csatlakozz hozzánk egy kattintással!

Instagram: https://www.instagram.com/degeszpocak/



error: A tartalom védett!!