Barion Pixel

Apacuka, a mesés kerámiák lelőhelye

Szerző:

Hírek, események

Kisgyermekes anyukaként hiszek abban, hogy szükségünk van minőségi együtt töltött időre. Nemcsak a családnak, mint egésznek, hanem a részeknek is külön-külön. Kell a feltöltődés a szülőknek is, hogy kilépjenek az apa-anya szerepből, és újra férj-feleség lehessenek. És ugyanígy kell olyan időtöltés is, amikor az egyik szülő megy el az egyik gyerekkel valahová. És itt most nem arra gondolok, hogy mekkora kaland elmenni bevásárolni csak az egyik gyerekkel, nem mindkettővel 🙂

Anya-lánya program

Igyekszem izgalmas programokat szervezni ezért a gyerekekkel, egyesével is. Zsófi lányommal rendszeresen járunk el színházba, moziba, kirándulni, és mindketten nagyon várjuk és igényeljük is ezeket a kettesben töltött alkalmakat. Van úgy, hogy előre megbeszéljük, hogy mit csináljunk a következő ilyen együtt töltött nap során: menjünk le a Duna partra kavicsot dobálni és csacsogni közben, vagy nézzünk meg egy vicces darabot a színházban? Előfordul az is, hogy csak elindulunk bringázni, lesz ami lesz alapon, és nem tudjuk előre, hogy hol fogunk kikötni.

Hogy jövök én össze a kézműveskedéssel?

Akkor vagyok igazán bajban, amikor Zsófi a veleszületett kézügyességét és élénk gyermeki fantáziáját olyan tevékenységekkel kívánja megvalósítani, mint a gyöngyfűzés, vagy felveti, hogy készítsünk karkötőt, fessünk-színezzünk-korongozzunk együtt… Ezek ugyanis sajnos az én kétbalkezességem miatt elég nagy kihívást jelentenek számomra, nem találom meg benne az örömöm, mert nincs benne sikerélményem. Ezért is alakítottuk úgy, hogy Zsófi a benne lévő csodálatos kreativitást hozzáértő segítő kezek között élményként élhesse meg, vagy a hasonlóan ügyeskezű apukájával alkotnak közösen.

Épp ezért nem volt számomra egyetlen pillanatig sem kérdés, hogy jön-e velem Zsófi, mikor az Apacuka ceramics-tól meghívást kaptam az április 27-ei kerámiakészítő workshopukra. Tudtam, hogy nagyon fogja élvezni, gyönyörű dolgokat fog kreálni, és ha egy kis szerencsém van, még én is vállalható dolgokat fogok készíteni 🙂

Apacuka ceramics

Az Apacuka ceramics-ot egy néprajzos és képzőművész házaspár alkotja: Judit és Gábor. A honlapukat nézegetve azonnal tudtam, hogy ilyen kerámia kell nekem J Annyira látványosak, szépen és ízlésesen kidolgozottak, egyediek, személyre szabottak, hogy már láttam is lelki szemeim előtt, milyen ételeket milyen tálban, tányérban, tálalóban fogok szervírozni. Nem is csodálom, hogy Nigella Lawson is beleszeretett kerámiáikba, és őket kérte fel 2017-ben megjelent „At My Table” című könyve borítójának megálmodására. Ezen kívül – vagyis a könyvön belül is megjelennek szebbnél szebb tányérjaik, éhesen ne kezdj bele a könyv olvasásába! 🙂

Miért éppen Apacuka?

Alkotás közben Judit elmesélte, honnan is származik az elnevezés. Második kisfiuk születése után textilbabák és –figurák készítésével foglalkozott, ezek voltak az Apacuka babák. Volt Forma1-es, szerelő és szakács baba is, később pedig már fotó alapján készítette egyedi megrendelésre a babákat.

Forrás: https://www.apacukaceramics.com/

Forrás: https://www.apacukaceramics.com/

Ezzel párhuzamosan kezdték el a kerámiázást is, amely végül annyira felfutott, hogy teljes embert kívánt. A babák kezét és készítésüket ezért el kellett engednie, de a név megmaradt.


Forrás: https://www.apacukaceramics.com/

Így kerámiázunk mi

Szombat délután felkerekedtünk Zsófival, és belevágtunk a nagy kalandba. Zsófi már rutinos agyagozó, sokszor ő segített nekem, mikor elveszítettem a fonalat, pedig Judit nagyon alaposan (úgy is mondhatnám, hogy „bolondbiztosan”) elmagyarázott lépésről lépésre mindent. Az agyag kinyújtásával nem voltam bajban, és Zsófi is szakavatott kézzel nyújtott:

Amikor a minták közül kellett választani, annál inkább nehéz volt a választás. Ugyanis számolhatatlan mennyiségű henger, csipke, stencil, nyomda és más állt rendelkezésünkre, millió különböző méretű tányér, tál, tálka és tálaló mintázására.

Mi végül a henger, a nyomda és a csipke mellett döntöttünk, és szebbnél szebb tányérok kerültek ki a kezeink közül

Zsófi egy gyönyörű bögrét is készített magának – még viccesen meg is jegyezte, hogy ugyanolyan, szivecske mintájú nyújtófával kell készíteni, mint amivel otthon a tésztát szoktuk mintázni 🙂

Judit szakértő kezekkel segít Zsófinak

Kipróbálhattuk a mázazást is, a sütésen kívül gyakorlatilag minden lépést teszteltünk:

2,5 óra nettó örömforrás volt az egész esemény nekem is, már alig várom, hogy kezembe foghassam a saját készítésű tányérjaimat, és azokon fotózhassam az ételeimet!

Nekem is hatalmas élmény volt, köszönöm, hogy részt vehettem rajta 🙂

Judit és én

Itt kerámiázhattok ti is

Az Apacukánál a kerámiázás hobbiból indult, majd a hatalmas érdeklődés miatt egyre több workshopot is tartanak, nagy az igény rájuk. Ma már nem csak előre meghirdetett, tematikus workshopjaikon van lehetőség részt venni, hanem májusban péntekenként és szombatonként random, azaz bejelentkezés nélkül is kipróbálhatjátok magatokat és kézügyességeteket Budapesten, a 6. kerületi Jókai utca 1-ben. Kövessétek az Apacuka ceramics-ot facebook-on, hogy naprakészek legyetek az eseményekből!

A bejegyzés létrejöttét és az élményeket az Apacuka ceramics támogatta.



Ha tetszett ez a bejegyzés és megosztod, köszönöm.

Nézd meg további receptjeimet, biztosan találsz még a fogad alá valót közöttük!

Gyorsan értesülhetsz a blog bejegyzéseimről, tippekről és újdonságokról a Degeszpocak Facebook oldalán amit itt találsz, vagy kérdezz-csevegj velünk a Facebook csoportunkban is, amit itt érsz el.  Gyere és csatlakozz hozzánk egy kattintással!

Instagram: https://www.instagram.com/degeszpocak/



error: A tartalom védett!!