Barion Pixel

Amikor az Elica-nak a Degeszpocak főz

Szerző:

Összes recept

Képzeljétek, konyhaátalakítás előtt állunk, így mostantól több ilyen irányú és tartalmú bejegyzés is fog születni, reményeim szerint mindenki hasznára és elégedettségére.

Amikor eldőlt, hogy változtatni fogunk, már célirányosan mentünk el a tavasszal megrendezett Konyhakiállításra (az erről szóló élménybeszámolómat olvasd el itt: https://degeszpocak.hu/konyhakiallitas-2019/). A jelenlegi konyhámban sajnos nincs páraelszívó, aminek nagyon sokszor érzem hiányát. Többek között ezért is készítek a kívántnál sokkal ritkábban olyan ételeket, melyeket bő olajban kell sütni, mint például a töltött bundáskenyeret vagy a túrófánkot.

Páraelszívók: fent és lent

A főzőlapba süllyesztett páraelszívó ma még prémium kategóriás terméknek számít, pedig sok háztartásban venné(n)k nagy hasznát. Gondoljunk csak az olyan konyhákra, ahol konyhaszigetbe van beépítve a főzőlap, vagy ahol a beépített konyhaszekrény miatt nehezen vagy egyáltalán nem megoldható a felülről történő beszerelés. Ilyen helyeken a konyha egységes kinézetét, a helység térérzetét jelentősen befolyásolná egy páraelszívó kürtő, már ha egyáltalán megoldható a kivitelezése.

Arról nem is beszélve, hogy amíg az étel párája elér a páraelszívóig, addigra nagy része már szétterjedt a helységben (amerikai konyhás megoldásnál az egész lakásban), lecsapódik a környező bútorokon, polcokon, a polcokon lévő tárgyakon. Nem hangzik túl jól, ugye?

Ezzel szemben léteznek már olyan páraelszívók, melyek a pára keletkezésének a helyszínén fejtik ki hatásukat, megelőzve, hogy a pára elhagyja az edények magasságát. Nagyon magas lábasok esetében ez az eltérítés nehezen tud működni, bár erre megoldás lehet a félrefordított fedő használata, ezzel is terelve a párát az elszívó irányába. Egyik kivitelezési formája a főzőlap mellett (esetleg mögött) felemelhető és használat után pultba (vagy szigetbe) visszasüllyeszthető elszívó. Ezzel a megoldással az elszívó diszkréten eltüntethető használaton kívül, nem vesz el teret a konyhából. Forrás itt

NikolaTesla, ami fejrállítja a konyhát

Az a kivitelezés, ami nekem mégis a legjobban tetszik, az a páraelszívóval integrált indukciós főzőlap, a NikolaTesla. A Konyhakiállításon már rácsodálkoztam erre a megoldásra, le is fotóztam magamnak a One fantázianevűt, hogy ennek még alaposan utána akarok járni:

A Switch nevűnek pedig használat közben csak félrebillentem a tetejét, egyetlen mozdulattal aktiválom az elszívót a csúszós érintőszenzor segítségével, és a beépített technológia, az Elica Intelligent System automatikusan beállítja az elszívás mértékét, a szagok és a gőz érzékelt mennyiségének függvényében.

A tisztántartás is egyszerű: a zsírszűrő könnyen elérhető, mosogatógépben is mosható, a beömlött folyadék pedig egy speciális leeresztő szelep segítségével eltávolítható. Működése közben az okozott zaj szintje is elhanyagolható: maximális fokozaton is csak 60 db, ami egy átlagos irodai vagy vendéglői beszélgetés hangerejének felel meg.

Nézd meg videón is, hogy mennyire látványos és hatékony a működése:

https://elica.com/HU-hu/paraelszivoval-integralt-fozolapok

Kivezetéses és belső keringetéses kivitelben is kapható, így akár megoldható a szagok és levegő kivezetése a lakásból (vagyis tudod és akarod-e megfúrni a falat a kivezetés miatta), akár nem, mindkét esetben találsz megoldást a pára és ételszag megszüntetésére. A konyhádhoz is könnyen találsz hozzáillő kivitelt: elérhető fekete színű üvegkerámia felülettel (a fehér szín sem lehetetlen, a kereskedőktől érdemes érdeklődni), fényes acél vagy öntöttvas részletekkel.

Elica a kezdetektől

Az Elica-t 1970-ben alapította Ermanno Casoli az olaszországi Fabrianoban. Ekkor alkotta meg az első Elica páraelszívót. 1978-ban, 49 évesen Casoli váratlan halála után Francesco Casoli és anyja veszi át a vállalat vezetését. 1995-ben az üzemet tűz pusztítja el, melyet mindössze 4 hónap alatt újraépítenek a dolgozók segítségével. 1999-ben kezdődik az együttműködés David Lewis tervezővel, hogy az elszívók kürtője ne csak használati eszköz legyen, hanem a design, a technológia és a ragyogás szinonímájává váljon. Ezután egyre több országban nyit üzemet a vállalat, és egyre inkább a design és a prémium kategóriás termékek piacán terjeszkedik. Az évek során piacvezetővé vált a páraelszívók terén.

A vállalat környezetvédelmi elképzelése, hogy környezetbarát termékeket és folyamatokat biztosítson az életciklusuk során, és csökkentse a megújuló energiaforrások fogyasztását és a hulladékgyártást. A Társaság teljesíti az összes vonatkozó környezetvédelmi előírást és megfelel a nemzetközi önkéntes szabványoknak.

2011-ben az Elica hivatalosan megnyitotta a Csoport első fotovoltaikus üzemét a Castelfidardo üzemben, Ancona közelében. (A fotovoltaikus, vagyis napelemes rendszerek a nap energiáját közvetlenül alakítják át elektromos energiává. Az ezzel a technológiával előállított energia alkalmas a háztartásban található mindenféle elektromos berendezés működtetésére, szemben a napkollektorok és geotermikus rendszerek által nyújtott hőenergiával.) A rendszer az üzem villamosenergia-szükségletének 35%-át képes fedezni.

Elica Roadshow

Szeretnéd megnézni élőben is? 2019. június 3-án és 4-én Budaörsön, a Mömax parkolóban megteheted 13.30-18.00 óra között, ugyanis ezen a két napon éppen itt fog tartózkodni az Elica Roadshow!

Az Elica és a Degeszpocak

És hogy hogy jövök én az Elica-hoz? Úgy, hogy a mai roadshow-n engem kértek fel, hogy a tréningen résztvevőknek biztosítsam az ebédjét. Nagyon izgultam, mert még soha nem főztem 20 főre, pláne nem indukciós főzőlapon, idegen helyen és edényekkel, de mindenki nagyon kedves és segítőkész volt.

Már az előző napokban előkészítettem mindent: bepácoltam a fokhagymás csirkemellcsíkokat, és a zöldségeket. A menü ugyanis grillezett csirkecsíkok volt zöldségekkel (cukkini, lilahagyma, gomba és sárgarépa). Amíg az előadást megtartotta az Elica értékesítési vezetője, Ritter Tibor, addig én elkészítettem az ebédet.

Én úgy tanultam, hogy a legnagyobb dicséret az üres tányér – úgy néz ki, mindenkinek elnyerte a tetszésemet a főztöm, mert minden tányérral dicsértek.

Kezdődhet a tálalás!

Így nézett ki a tálalás:

Még saját weboldalas szalvétával is készültem az alkalomra 🙂

Nekem gáztűzhelyem van, és kicsit féltem az indukciós főzőlap használatától, de szerencsére jóval egyszerűbb volt, mint amire számítottam.

A főzőlapba beépített páraelszívó pedig zseniális találmány, engem legalábbis teljesen megfőzött 🙂

Természetesen egy közös képet is lőttünk levezetésképp:

Élmény volt a mai nap, várjuk a folytatását 🙂



Ha tetszett ez a bejegyzés és megosztod, köszönöm.

Nézd meg további receptjeimet, biztosan találsz még a fogad alá valót közöttük!

Gyorsan értesülhetsz a blog bejegyzéseimről, tippekről és újdonságokról a Degeszpocak Facebook oldalán amit itt találsz, vagy kérdezz-csevegj velünk a Facebook csoportunkban is, amit itt érsz el.  Gyere és csatlakozz hozzánk egy kattintással!

Instagram: https://www.instagram.com/degeszpocak/



error: A tartalom védett!!