Barion Pixel

Tejmentes ropogós gofri

Szerző:

Tejmentes receptek, Édes vétkek, Villámétkek, Összes recept

Adag: kb. 15 darab

Elkészítési idő: 30 percen belül

Nehézségi fok: egyszerű

Ha a gofrira gondolok, azonnal a gyerekkorom jut eszembe. Volt egy kis büfé a szülővárosomban, ahol suli után hazafelé menet megálltunk a barátnőmmel, és ettünk egy gofrit. Lekvárral, pudinggal vagy tejszínhabbal, az mindegy volt, a lényeg a roppanós tészta 🙂 Aztán évekkel később, mikor már könnyen elérhetővé váltak háztartási használatra a gofrisütők, szüleim is vettek egyet. Onnantól kezdve bármikor ehettünk, maga volt a kánaán. A nosztalgikus emlékek felidézésn túl gofrit sütni azért jó, mert könnyen és gyorsan összedobható, százféleképpen ízesíthető, így mindenki megtalálja a maga ízlésének és vágyának megfelelőt. Kivéve, ha a tejszármazék fogyasztása problémát okoz. Akkor kell egy jó recept, amivel a hagyományoshoz megszólalásig hasonlító gofrit süthetünk. Mint ezzel a recepttel 🙂

Hozzávalók

  • 12 dkg tejmentes margarin
  • 5 dkg vaníliával ízesített cukor (vagy ennyi sima cukor és 1 zacskó vaníliáscukor)
  • 12 dkg cukor
  • 3 tojás
  • 1 csipet só
  • 5 dl víz (jó, ha szénsavas, de nem feltétel)
  • 6 g sütőpor
  • 40 dkg finomliszt*
  • Ízesítésre reszelt citrom- vagy narancshéj, esetleg kevés fahéj

Elkészítés

A gofritészta keverése egyáltalán nem bonyolult, egyetlen kézi habverő elegendő hozzá. Eddig szimpatikus, ugye? 🙂 Bátran be lehet vonni a gyereket is: a tojástörés, az alapanyagok kimérése, összekeverése tetszeni fog nekik, tapasztalatból mondom.

A tészta összeállítását azzal kezdem, hogy a margarint meglangyítom. Nem kell, hogy folyjon, de jó puha legyen. Egy kézi habverővel elkeverem benne a cukrokat és a sót, és azonnal a sütőport is. Ezután hozzáadom egyesével a tojásokat, és jól összekutyulom (minden tojást külön, annál lazább lesz a tészta) őket is. Beleöntök 3 dl vizet és csomómentesre keverem. Használhatunk szénsavas vizet, ez lágyítja, könnyebbé tesz a tésztát (mint ahogy a palacsintánál is), de ha épp nincs kéznél, akkor sem történik semmi visszafordíthatatlan. Ha ezzel megvagyunk, jöhet bele a liszt. Ennél a résznél kicsit megerősödik az alkar, mert jó sűrű masszát kell kapni, de azt csomómentesre kell dolgozni. Ha ezzel is megvagyok, jöhet a maradék víz és a reszelt citrom- vagy narancshéj (ezeket csak akkor adjunk hozzá, ha vegyszermentes gyümölcsöt használunk, máskülönben inkább hagyjuk ki belőle). A gofrit azonnal süthetjük, de ha hagyjuk állni egy kicsit (vagy akár pár órát), nem rontunk rajta. Sőt, ha nem sütjük ki az összes tésztát (én frissen melegében szeretem legjobban, mindig csak annyit sütök, amit azonnal elfogyasztunk), hűtőben akár 1-2 napig is eláll.

És a sütés: margarinnal áthúzom a sütő mindkét oldalát, pár másodpercre lecsukom, és csak ezután mérek bele egy merőkanálnyi tésztát. Nekem szív alakú, vékony gofrit sütő sütőm van, abba annyi tésztát mérek, hogy az alsó formát éppen ellepje, nem kell vastagon. Sütőtől függően pár perc alatt aranybarnára sütöm, majd rácsra helyezett konyhai papírtörlőre teszem, hogy a párától ne puhuljon vissza, és azonnal tálalom.

Jó étvágyat kívánok hozzá!

TIPP

Próbáld ki a hagyományos és a tej-tojásmentes verziómat is

* Teszteltem azzal, hogy 20 dkg 00-s és 20 dkg rétesliszt került bele a finomliszt helyett, úgy is működik és finom



Ha tetszett ez a bejegyzés és megosztod, köszönöm.

Nézd meg további receptjeimet, biztosan találsz még a fogad alá valót közöttük!

Gyorsan értesülhetsz a blog bejegyzéseimről, tippekről és újdonságokról a Degeszpocak Facebook oldalán amit itt találsz, vagy kérdezz-csevegj velünk a Facebook csoportunkban is, amit itt érsz el.  Gyere és csatlakozz hozzánk egy kattintással!

Instagram: https://www.instagram.com/degeszpocak/



error: A tartalom védett!!